Rádi kreativně tvoříte? Nebo v tom podporujete svoje děti? Obojí? Výborně :-) Pojďte s námi výrábět s dětmi vánoční dekorace.
Máme pro Vás stromeček pro ty starší (nad 6 let) a andílka pro menší 3 - 5 leté děti.
Vánoční tvoření pro děti nebo s dětmi - vytvořte si Vánoční atmosféru!

Vánoční stromeček

Potřebujeme:
  • polystyrenový kužel
  • těstoviny PENNE
  • zlatý sprej (případně jné barvy)
  • jednu špagetu nebo špejli na hvězdičku
  • tavnou pistoli

Začneme tím, že ve spodní části kuželu uděláme tavnou pistolí čáru dlouhou cca 5 cm vodorovnou s podložkou. Do pásu naneseného lepidla  lepíme nudle směrem dolů. Takto pokračujeme až vytvoříme na válci z nudlí celý kruh.
To stejné opakujeme stále dokola až zaplníme celý kužel.
  vyrábíme s dětmi Vánoční tvoření Vánoční tvoření

Pak vše postříkáme zlatým sprejem. Doporučujeme k tomu využít krabici, kterou dáme za kužel, abychom si nezasprejovali celou domácnost.

Andílek

Potřebujeme:
  • barevný papír (v našem případě modrý)
  • bílou barvu - buď prstovou nebo pokud máte doma zbytek malířské barvy po malování, můžete využít tu.
  • Jemný papír na křídla
  • lepidlo (např. v tyčince)
  • hvězdička nebo barevný papír na její vystřihnutí.

1) Dlaň ruky natřeme štětcem nebo druhou rukou na bílo a obtiskneme na papír prsty nahoru. Papír pak obrátíme tak, aby prsty byly směrem dolů.

2) Uděláme pěst a natřeme si prsty mezi prvním a druhým kloubem, obtiskneme ji nahoru nad dlańovou část obtisku, tak vytvoříme andílkovi hlavičku.
Můžeme udělat prstíkama tečky = sníh.

vyrábíme s dětmi Vánoční tvoření Vyrábíme s dětmi

3) Jemný papír ve tvaru oblouku, velký podle toho, jak velká křídla chete mít, pomačkáme. Pak na jedné straně natřeme lepidlem a přilepíme k tělu anděla. Z druhé strany to stejné.

4) Hvězdička - my jsme měli samolepku, ale je možné ji vystřihnout z jakéhokoli kousíčku barevného papíru a nalepit.

vyrábíme s dětmi Vánoční tvoření

Zpět na výpis novinek